top of page

Nasza kadra

Julia Haller

Nauczycielka, założycielka szkoły

Anglistka, entuzjastka spędzania czasu w naturze, edukacji alternatywnej i rozwoju osobistego, mama Ludwika, Kosmy i Wandy. 

6 lat temu osiadłam na wrocławskim Biskupinie. Wcześniej przez ponad 10 lat podróżowałam za granicą, ucząc się, pracując i uczestnicząc w wolontariatach. Skończyłam kurs nurkowania i paralotniarstwa, nauczyłam się francuskiego i hiszpańskiego (może trochę gorzej). Dla mnie życie to podróż, a praca z dziećmi to największa przygoda mojego życia.

Gdy dowiedziałam się, że zostanę mamą, moje myśli od razu skierowały się na edukację. Wspominałam własną szkołę i wiedziałam, że dla moich dzieci chcę czegoś innego. Zaczęłam poszukiwania i z radością odkryłam, że nurt szkół alternatywnych w Polsce rośnie w siłę dzięki wizji i pracy setek ludzi. Wiele z tych szkół świadomie daje dzieciom przestrzeń na indywidualność, autoekspresję i podążanie za swoimi zainteresowaniami. Wiele opiera się na szacunku, współpracy i wzajemnym zaufaniu wszystkich osób zaangażowanych w edukację: rodziców, nauczycieli i uczniów. Taką właśnie pozytywną szkołę chcę tworzyć dla naszych dzieci tu, na Wielkiej Wyspie. 

Wykształcenie: 

  • Mgr filologii angielskiej, Université Jean Moulin Lyon 3

  • Mgr Business Strategy and the Environment, Birkbeck College, University of London

  • Edukacja przedszkolna metodą Montessori, kurs roczny, Dolnośląskie Centrum Edukacji Montessori

  • Edukacja szkolna metodą Montessori, kurs roczny, zakończenie kursu planowane na maj 2022, Polskie Stowarzyszenie Montessori i Akademie Biberkor

20210601_211232_edited.jpg

Olga Szkulik

Nauczycielka

Z wykształcenia jestem pedagogiem wczesnoszkolnym i przedszkolnym, a prywatnie mamą 8-letniego Ignasia i 2-letniej Poli.  Aktualnie poszerzam swoją wiedzę z zakresu wychowania i kształcenia dzieci kończąc specjalizację z terapii pedagogicznej na Uniwersytecie Wrocławskim.  Wolny czas spędzam z rodziną, z dala od miejskiego zgiełku, korzystając z uroków wsi. Jestem również wielbicielką tańca, entuzjastką sportu i literatury pedagogicznej.

Miałam szczęście rozpocząć swoją przygodę z edukacją jako nauczyciel w wyjątkowym miejscu na mapie Wrocławia, w przedszkolu prowadzonym wg filozofii Marii Montessori, gdzie pracowałam 3 lata.  To właśnie tam po raz pierwszy zobaczyłam, jak może wyglądać wychowanie oparte na szacunku do indywidualnego rozwoju jednostki, wolności, a jednocześnie dyscyplinie oraz na budowaniu autentycznej relacji pomiędzy dzieckiem i nauczycielem. Swoje kompetencje w zakresie metody Montessori rozwijałam na studiach podyplomowych "Edukacja Marii Montessori w przedszkolu i szkole" (WSB we Wrocławiu), licznych konferencjach oraz warsztatach.  Filozofia Marii Montessori stała się dla mnie bardzo istotnym elementem życia, a przede wszystkim wyznacznikiem działań  pedagogicznych, w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Moje podejście do edukacji najściślej wyraża się w słowach Marii Montessori ”każda zbędna pomoc jest przeszkodą w rozwoju.”  Uważam, że nauczyciel powinien być uważnym obserwatorem działań dziecka,  jednocześnie ufając w kompetencje i umiejętności dzieci. Będąc równocześnie nauczycielką i mamą, wielokrotnie przekonywałam się, jak istotna w procesie edukacji jest możliwość swobodnego działania zgodnie z własnymi możliwościami i zdolnościami, bez nadmiernej kontroli ze strony dorosłych. W takich warunkach dzieci budują poczucie własnej wartości, są niezależne, odpowiedzialne, potrafią podejmować decyzje i zdobywać świat. Właśnie te cele przyświecać mi będą w pracy z dziećmi we Wronie.

bottom of page